Zarządzanie swoim kapitałem to bardzo istotny element grania u bukmachera. Wielu graczy jednak nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że źle zarządzają oni swoimi pieniędzmi. Posiadają oni spore środki, które mogą przeznaczyć na grę, ale nie potrafią ich wykorzystać. To zaś sprawia, że są oni pod kreską i dążą do bankructwa. Postaramy się wam dziś dać kilka wskazówek, które dadzą wam pogląd, jak powinno się zarządzać pieniędzmi, ponieważ tylko dobrze zainwestowane pieniądze mogą przynieść nam zyski.

obstawianie kapitał bukmacherski
Kapitał w zakładach bukmacherskich jest niezwykle istotny

Obstawianie to duże ryzyko przegranej

Ważne jest, żeby każdy gracz rozpoczynający swoją przygodę z obstawianiem odpowiedział sobie na jedno proste pytanie: Ile jestem w stanie przegrać? Brzmi ono dość specyficznie. Po pierwsze każdy zaczynając grać myśli raczej o tym, ile może wygrać, a nie o tym ile przegra. Po drugie jednak powinniśmy pamiętać, że postawione pieniądze zawsze będą obarczone ryzykiem straty. Jak powiedział Benjamin Franklin, na świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Zawsze więc musimy być pogodzeni z tym, że może okazać się, że postawionych pieniędzy nigdy już nie odzyskamy. To oczywiście nie jest przypadek, który czeka każdego.

Kiedy mamy już kwotę, którą zdecydowaliśmy przeznaczyć na grę i wiemy, co chcemy grać i jakie sporty obstawiać powinniśmy odpowiednio dobrać stawki do zakładu. To sprawa niezwykle istotna dla każdego gracza. Należy pamiętać, że nasza stawka na każdy pojedynczy kupon powinna być stała i nie wynosić więcej niż 2-3 procent naszego początkowego kapitału. Wielu graczy uzna to za coś dziwnego i głupiego. Jeżeli mój kapitał wynosi 500 zł to po co mam stawiać 10 złotych na każdy pojedynczy kupon? Jeśli chcesz stracić te pieniądze szybciej, niż zarobiłeś to droga wolna. Nawet badania potwierdzają, że tylko te osoby, które czynnie uczestniczą w zakładach i, te, które trzymają się swoich wytycznych podczas obstawiania, częściej odnoszą sukces niż ci, którzy nie zarządzają swoim kapitałem. Dobrze dobrana stawka to klucz do dobrej gry.

sts kod bonusowy na bonus
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Czym jest obstawianie jednostkowe?

Jest oczywiście także inna możliwość dotycząca stawek. To metoda, która skierowana jest ona bardziej do graczy zaczynających obstawianie. Polega ona na obstawianiu jednostkowym. Określamy przez to szanse danego kuponu oraz ilość pieniędzy, którą chcemy zainwestować. Najczęściej wykorzystuje się system, w którym stawiki określa się od 1 do 10. Należy jednak pamiętać, że stawka 10/10 nie oznacza całego naszego budżetu, a wspomniane wcześniej jego 2 procent. Taki sposób sprawia, że nasz stosunek do pieniądza będzie odpowiedni i unikniemy popadania w uzależnienie od hazardu.

Jeśli chcesz czerpać zyski z zakładów bukmacherskich i nie traktujesz tego wyłącznie jako zabawy, musisz zrozumieć jak zarządzać swoim budżetem. Tylko odpowiedni dobór stawek sprawi, że twoja przygoda nie skończy się pod kreską po kilku dniach.

Dlaczego zarządzanie kapitałem jest tak ważne?

Każdy, kto gra u bukmachera miewa lepsze i gorsze dni. W przypadku tych pierwszych często występuje coś, co nazywamy wstecznym myśleniem. To zjawisko polega na tym, że próbujemy się odegrać po każdej kolejnej porażce. Wtedy też przeważnie stawiamy więcej niż przy zakładzie początkowym. To jednak często prowadzi nas do kolejnych porażek, które ciągną za sobą kolejne i kolejne. Jeśli jesteśmy świadomi tego, co wiemy, a do tego dołożymy poukładaną grę i odpowiednio zarządzany kapitał jest bardzo duża szansa, że unikniemy tego typu niekorzystnych dla nas sytuacji.

Zakłady bukmacherskie zostały wymyślone, by dawać ludziom radość i przynosić im zyski, jednak mało który gracz na świecie wie tak naprawdę, na czym polega odpowiedni sposób grania i czerpania z tego zysków. Jeśli i ty chciałbyś być w tym odsetku graczy, to już dziś powinieneś zastanowić się nad tym, jak grasz i ułożyć odpowiednie reguły.

Zastanów się, ile możesz przeznaczyć na kupon grę w danym miesiącu i ile na pojedynczy kupon. Następnie trzymaj się sztywno tych założeń. Dokładając do tego odpowiednie podejście do wydarzeń sportowych i ich analizę prędzej czy później osiągniesz oczekiwany sukces, a z nim pojawią się zyski.