W obstawianiu zakładów bukmacherskich ważna jest strategia. Na tę strategię składa się przede wszystkim szczegółowy plan stawkowania oraz rodzaj typowania. Warto zatem skorzystać z gotowych zasad i systemów bukmacherskich, które mogą zmaksymalizować korzyści finansowe i nie nadszarpną one budżetu domowego. Na samym początku gracz musi ustalić sobie z góry limit finansowy, jaki chce przeznaczyć na dany zakład. Jest to bardzo ważne, aby stawka za zakład była jasno określona. Następnie, warto zdecydować się na system stawiania. Wśród popularnych systemów bukmacherskich można wyróżnić między innymi płaską stawkę, stawkowanie procentowe, progresję czy też system Kelly’ego.

systemy bukmacherskie
Skuteczne systemy bukmacherskie w zakładach online

Systemy bukmacherskie o niskim stopniu ryzyka

Pierwszy system bukmacherski czyli płaska stawka, dedykowany jest początkującym typerom, którzy rozpoczynają przygodę z bukmacherką. System ten cechuje niski poziom ryzyka i bankructwa. Metoda oparta na tym systemie jest również prosta do opanowania. Gracz obstawia zakłady na określoną wartość, która nie przekracza od 2% do 5% całości budżetu. Co ważne, każde wydarzenie obstawiane jest zawsze za tę samą kwotę pieniężną. Kolejnym systemem, który cieszy się niesłabnącą popularnością jest stawkowanie procentowe. Metoda ta daje stosunkowo duże szanse wygranej i niski stopień ryzyka.

Warto zaznaczyć, iż wartość obstawianego wydarzenia sportowego w tym wariancie zależna jest zawsze od poprzedniego zakładu. Oznacza to, że wartości w zakładach idą w górę w momencie, gdy typer wygrywa. Analogicznie, wartości te idę w dół, w chwili, gdy typer przegrywa poprzednie wydarzenie sportowe. Istotny jest także fakt, że metoda ta zakłada, iż wartość zakładu nie powinna przekraczać pułapu 2% w odniesieniu do całego kapitału. 

Systemy dla zaawansowanych graczy

Gracze często korzystają również z systemu zwanego progresją. W tym wariancie obstawia się dany ciąg wydarzeń sportowych wedle ustalonej wcześniej strategii. Wartości za wydarzenia finansowe ulegają powiększeniu, najczęściej podwojeniu, jeśli poprzedni zakład został przegrany. Przy wygranym zakładzie, powraca się natomiast do wyjściowej stawki. W ten sposób, w przypadku wygranej odrabia się straty za poprzednie przegrane zakłady. Po zakończonej serii obstawiania i osiągnięciu satysfakcjonujących wyników finansowych, można grę rozpocząć na nowo.

System Kelly’ego oparty jest o równanie matematyczne. Otóż, metoda ta wyliczy optymalną stawkę za dane wydarzenie sportowe w zależności od posiadanego kapitału. Warto zaznaczyć, iż przy stosowaniu tej metody, wyszukuje się zdarzenia sportowe, na które kursy są zawyżone, mowa tu o tzw. valuebet. Wysokie kursy dają stosunkowo łatwą i szybką możliwość zysku. Zarówno progresja jak i system Kelly’ego są dobrym rozwiązaniem dla zaawansowanych graczy.

nowy bonus w sts bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Single dla początkujących graczy

W celu maksymalizacji korzyści finansowych zaleca się aktywne śledzenie działań bukmacherów. Tylko dzięki uważnej obserwacji i porównywaniu, można wybrać najatrakcyjniejszy kurs. Warto porównywać nie tylko same kursy u bukmacherów ale i również ewentualne koszty, które mogą być poniesione w danej transakcji. Obstawianie singli jest również dobrym pomysłem, który może przybliżyć do zwiększenia finansów. Zdecydowanie single dają pewniejszy zysk, niż multi-zakłady. Warto zauważyć, że im mniej zakładów znajduje się na kuponie, tym zdecydowanie jest większe prawdopodobieństwo na wygraną. Stawianie singli poleca się zwłaszcza początkującym graczom, który wdrażają się dopiero w system bukmacherski.

Na czym polega dobra strategia w obstawianiu wydarzeń sportowych?

Dobra strategia w obstawianiu wydarzeń sportowych, powinna opierać się również o wiedzę gracza. Typer powinien obstawiać wyłącznie te wydarzenia, które go interesują i na których się zna. Dzięki temu będzie on wiedział, w jakiej formie jest dana drużyna. Będzie on również wiedział, czy dany gracz nie przechodził ostatnio kontuzji. Jest to bardzo ważne aby znać drużynę, którą się obstawia, gdyż zwiększa to szansę na powodzenie. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dobra strategia musi być oparta również o szczegółową analizę. Gracz, który stawia kilka kuponów, musi pamiętać o rozgraniczeniu wydarzeń sportowych tak, aby nie powtarzały się one na dwóch kuponach. Jeśli wydarzenie zostanie źle obstawione, to wszystkie kupony staną się przegranymi. Z tego powodu zaleca się rozgraniczenie wydarzeń.

Czy opłaca się obstawiać niskie kursy?

Gracze często zadają sobie pytanie, czy opłaca się obstawiać niskie kursy. Otóż, nie zawsze niski kurs daje pewną wygraną. Każdy kurs zatem trzeba przeanalizować indywidualnie, bowiem niekiedy wyższy kurs daje większą szansę na wygraną. Warto również pamiętać, o jakości meczu i randze wydarzenia. Otóż, zdecydowanie bardziej opłaca się obstawiać mistrzostwa i prestiżowe mecze. Wówczas zawodnicy mają dużą motywację i starają się dać z siebie wszystko.

W takich wydarzeniach sportowych można również obstawiać na żywo, gdyż sytuacja na boisku może zmieniać się diametralnie. Warto jednak pamiętać, aby dokładnie oglądać wydarzenie i śledzić je na bieżąco.