Obstawianie meczów piłki nożnej może wydawać się banalnie proste. Mamy przecież tylko trzy możliwości, a z matematycznego punktu widzenia to 33,3% szans na każde z nich. Prawda jest jednak taka, że obstawianie nie jest tak proste. Na dokładny przebieg każdego spotkania ma wpływ wiele różnych czynników, które możemy w pewnym stopniu przewiedzieć. Dlatego tak ważna jest odpowiednia analiza spotkania, nim postawimy nam zakład. Jak jednak to robić? Oto kilka ważnych elementów, które powinniśmy sprawdzić podczas naszej analizy.

analiza piłki nożnej
Obstawianie meczów piłki nożnej u bukmacherów online

Statystyki obu zespołów

Oczywiste jest to, że siła drużyn jest niezwykle istotna podczas analizy. Każdy z nas wie, że Barcelona jest znacznie silniejsza od Celty, a Liverpool jest mocniejszy od Fulham. W takich przypadkach bardzo łatwo jest określić, który z zespołów ma większe szanse na zwycięstwo. Ciężej jest, jednak gdy obie drużyny są na podobnym poziomie. Wtedy duże znaczenie będą miały takie czynniki jak ostatnie spotkania czy miejsce rozegrania. Te pierwsze pozwolą nam określić, w jakiej formie jest obecnie drużyna i czy nie idzie ona na przykład od porażki do porażki. Drugi wspomniany element też jest znaczący. Często bowiem drużyny, które grają u siebie lepiej. Wpływa na to nie tylko znajomość obiektu, ale także publiczność, która słusznie przez wielu nazywana jest przecież „dwunastym zawodnikiem”.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Bardzo przydatne mogą okazać się tak zwane statystyki head-to-head, czyli historia spotkań między danymi klubami. Często zdarza się bowiem, że niektóre kluby mają problem z konkretnym rywalem niezależnie od jego formy czy sytuacji w tabeli. Warto więc śledzić takie informacje, by być jak najlepiej przygotowanym do obstawiania piłki nożnej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce mają bardzo zbliżoną ofertę zakładów z piłki nożnej, kursy różnią się nieznacznie, marża bukmachera również jest na bardzo zbliżonym poziomie, więc co warto brać pod uwagę przy wyborze bukmachera? Przede wszystkim promocje, gdyż często bukmacherzy oferują bonus w postaci braku podatku, a to bardzo zwiększa nam potencjalną wygraną.

Aktualna forma drużyn

To bardzo istotny element wpływający na możliwy wynik spotkania. By poprawnie analizować formę danych drużyn, najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli oglądać ich mecze. To pozwoliłoby nam przekonać się na własne oczy jak radzi sobie dana drużyna. Wiemy jednak, że często nie jest to możliwe ze względu na brak czasu lub dostępu do spotkań. Warto więc oglądać skróty z poprzednich spotkań, które ą łatwo dostępne, a jednocześnie zapewniają nam podstawowe informacje.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Musimy również pamiętać, że nasze analizy powinny być zawsze obiektywne. Jeśli jesteśmy olbrzymimi fanami jakiegoś zespołu, który ma gorszy okres i ma spotkać się z zespołem, który jest na fali, to powinniśmy posłuchać głosu rozsądku, a nie emocji. Jeśli jednak jest to dla nas trudne to lepiej w takich przypadkach unikać obstawiania spotkań swoich ulubionych drużyn.

Kadry zespołów

To kolejny niebywale ważny czynnik analizy bukmacherskiej. Jeśli drużyna jest nękana przez kontuzje lub ważni gracze pauzują za kartki, to zdecydowanie należy brać to pod uwagę. Przecież w momencie, gdy trener nie może skorzystać z najlepszego strzelca drużyny albo zawodnika, na którym opiera się cała drużyna, to nie ma możliwości, by drużyna nie ponosiła z tego powodu konsekwencji.

Tego typu informacje możemy znaleźć na oficjalnych stronach klubów lub, jeśli przeszkodą jest bariera językowa, na stronach, które poświęcone są piłce nożnej. Warto jednak się zawsze zastanawiać czy osłabienia mają wpływ na dany zespół. Obecnie wiele zespołów ma tak szerokie możliwości, że nawet gracze, którzy podczas spotkań są rezerwowymi, zapewniają identyczny poziom gry, jak ci, którzy występują w pierwszym składzie.

Morale zawodników

Morale zawodników i mentalność drużyny mają często znacznie większy wpływ na to, jak ona gra niż pozostałe czynniki. Gdy drużyna walczy o utrzymanie i będzie grać z drużyną, która zna już swoją sytuację, to oczywiste jest, że pierwsza z nich będzie walczyć do ostatniej kropli krwi, a ich przeciwnicy będą podchodzić do spotkania spokojnie. Często decyzje trenerów mogą nam wskazać, jakie będzie podejście danej drużyny do spotkania. Wystawiono zmienników i dano odpocząć graczom z podstawowego składu? To może być oznaka, że drużyna do spotkania nie podchodzi z największą mobilizacją i nie planuje walczyć o zwycięstwo za wszelką cenę. Tutaj jednak należy pamiętać, że zmiennicy, którzy zostaną wystawieni, mogą chcieć pokazać swoje umiejętności, przez co będą walczyć zacieklej niż mogłoby się nam wydawać.

Inne czynniki decydujące

Czynniki wymienione powyżej to oczywiście nie jedyne, które należy brać pod uwagę. Trzeba zwracać również uwagę na czynniki pozaboiskowe takie jak sytuacja z wypłatami czy pogoda, ale także te, dotyczące zmian na ławce trenerskiej lub pojawienie się nowych zawodników. Warto więc brać pod uwagę wszystkie dostępne dla nas informacje, co sprawi, że będziemy mieć dużo lepszy pogląd na sytuację.

Podczas obstawiania musimy jednak pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak pewniaki. Zawsze należy pamiętać, że wszystko w sporcie jest możliwe. Nie raz przecież zdarzyło się, że wyniki meczów zaskakują nawet największych ekspertów. Nie możesz się więc zrazić, jeśli raz lub dwa nie uda Ci się trafić. Stracisz trochę pieniędzy, ale zyskasz bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości i pozwoli Ci lepiej przeanalizować inne spotkania.