Zakładów bukmacherskich na spotkania piłki nożnej nie brakuje. Bez wątpienia futbol jest w naszym kraju najbardziej popularny. Firmy bukmacherskie – rzecz jasna – biorą ten czynnik pod uwagę. Dzięki temu typerzy mogą przebierać w urozmaiconej ofercie. Do wyboru są m.in. handicapy. Kiedy będzie to dobre wyjście i czy handicapy opłaca się obstawiać?

jak obstawiac handicapy w piłce nożnej
Co to są handicapy i jak je obstawiać w piłce nożnej?

Jakie są najpopularniejsze handicapy?

W firmach bukmacherskich, które są obecnie najczęściej wybierane przez graczy, nie brakuje wielu zakładów do typowania. Masz okazję wybrać właśnie np. handicapy. Można je podzielić na europejskie oraz azjatyckie. Warto zatem zaobserwować, jakie warianty są do dyspozycji w konkretnym bukmacherze online. Teraz napiszemy trochę o oznaczeniach, które dla osób początkujących mogą wyglądać na nieco enigmatyczne.

Chcesz zagrać 1 (-1.5)? W takiej sytuacji (jeśli grasz na gospodarzy) Twoja ekipa musi triumfować minimum dwoma trafieniami, by zakład był wygrany. Co dzieje się, kiedy Twój klub wygrał, lecz tylko jedną bramką? W takiej sytuacji niestety tracisz postawione pieniądze. Tak samo, jak w przypadku każdego remisu oraz każdej porażki. Trzeba zatem dobrze zastanowić się przed wyborem takiego zakładu, ponieważ jest on na pewno bardziej ryzykowny niż czysta „jedynka” (rzecz jasna można zarobić jednak o wiele więcej gotówki, coś za coś). W przypadku handicapów azjatyckich (AH) można spotkać się nie tylko z połówkami. Do wyboru są także ćwiartki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać na przykład 1 (-1.25) lub 1 (-1.75) itd.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Osoby początkujące powinny rozpocząć przygodę z tym tematem od nieco mniej skomplikowanych handicapów europejskich (EH). Są one przeważnie dostępne w polskich bukmacherach internetowych, które są w 100% legalne. Najlepsi bukmacherzy online chętnie oferują graczom takie zakłady. Tutaj można zagrać np. 1 (-1). W takim przypadku gospodarze muszą wygrać minimum dwoma golami, by zakład okazał się trafiony. W przeciwnym razie kupon będzie można wyrzucić do kosza. Są też handicapy z opcją zwrotu. W takiej sytuacji można postawić również np. 1 (-1). Jeśli Twoja ekipa wygra jednym trafieniem, to nie przegrywasz, a otrzymujesz zwrot stawki. Kurs jest nieco mniejszy, aczkolwiek jednocześnie mniejsze jest też ryzyko poniesienia porażki.

Kiedy obstawiać handicapy żeby było to opłacalne?

Handicapy to broń obosieczna. Z jednej strony można dzięki nim wygrać o wiele więcej gotówki. Osoby początkujące powinny zapamiętać, że kurs na gospodarzy lub gości z handicapem jest często dużo wyższy niż bez takiego dodatku. Z drugiej strony jest większe ryzyko. Należy zatem przekalkulować, czy w przypadku danej potyczki opłaca się po prostu grać konkretne wydarzenie sportowe. W jakich sytuacjach będzie to dobry wybór? Handicapy opłaca się – w głównej mierze – grać w przypadku ekip, które grają u siebie (z dużo niżej notowanymi rywalami). Kurs na 1 FT jest relatywnie niski? Wynosi około 1.30? W przypadku handicapu (-1.5) można uzyskać znacznie lepsze notowania. Mniej więcej około 1.60. Różnica jest zatem znacząca, prawda?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co trzeba wziąć jednak pod swoją uwagę? Na pewno postawę gospodarzy na swoim stadionie. Sprawdź, czy dana ekipa często wygrywa u siebie i w jakich rozmiarach. Najlepiej stawiać na ekipy, które nie mają większych problemów z notowaniem wysokich zwycięstw. Zweryfikuj też postawę gości w potyczkach delegacyjnych. Najlepiej postaw na kluby, które słabo radzą sobie w takich konfrontacjach i rzadko kiedy przywożą punkty… Najlepiej byłoby, gdyby ta ekipa nie tylko przegrywała, ale zazwyczaj wieloma bramkami. Dobrze jest też sprawdzić to, jak wyglądały ostatnie mecze tych klubów (na tym konkretnym stadionie). Jeśli zazwyczaj gospodarze radzili sobie ze swoimi rywalami (i pewnie wygrywali), to można na nich postawić.

Kiedy należy być ostrożnym i odpuścić handicapy?

Czasami jednak handicapy przynoszą więcej niepotrzebnego ryzyka niż pożytku. A pamiętaj o tym, że w pierwszej kolejności trzeba zminimalizować ryzyko porażki. Z analizy wychodzi, że gospodarze są faworytami? Kurs na 1 FT jest stosunkowo niski, dlatego poważnie zastanawiasz się nad zagraniem handicapu? Trzeba na pewno uważać na ekipy, które często wygrywają w stosunku 1:0. Przykładem jest chociażby Atletico Madryt. Takie kluby zazwyczaj po strzeleniu pierwszego gola są już usatysfakcjonowane i raczej nie dążą za wszelką cenę do zdobywania kolejnych bramek. W tym przypadku granie na handicapy jest zatem ryzykowne. Kiedy jeszcze warto uważać? Lepiej obstawiać handicapy na gospodarzy niż na gości. Na swoim terenie zawsze jest nieco łatwiej o uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu.

legalny bukmacher betfan
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na zakład bez ryzyka

Można liczyć na doping kibiców, którzy często wpływają na decyzje arbitrów. Jeśli masz zatem do wyboru podobne kursy, to zdecyduj się na gospodarzy. Statystyki pokazują bowiem, że w piłce nożnej większość spotkań wygrywają gospodarze. Faworyt prędzej straci punkty w spotkaniu delegacyjnym niż domowym. Warto także wziąć pod uwagę to, czy dana ekipa nie ma w najbliższym czasie innego ważnego spotkania. Jeśli konkretny klub za kilka dni ma mecz w Lidze Mistrzów (decydujący o awansie), to nie będzie, kolokwialnie pisząc, rzucał wszystkich swoich sił na spotkanie ligowe. Poza tym trener może oszczędzić kilku istotnych zawodników, co także będzie miało wpływ na końcowy rezultat…