Ogromna ilość polskich graczy zajmujących się obstawianiem zakładów bukmacherskich zastanawia się, kiedy zagraniczni bukmacherzy wrócą na polski rynek zakładów wzajemnych. Jedną z takich firm jest Bet365, która swego czasu była najpopularniejszą firmą. Czy istnieje szansa na to, że ten bukmacher oraz inni uzyskają licencję od Ministerstwa Finansów na legalne świadczenie swoich usług? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

bukmacher bet365 legalny czy nie
Kiedy bukmacher Bet365 będzie w Polsce legalny?

Ustawa hazardowa z 2017 gwoździem do trumny Bet365

W 2017 roku Sejm RP uchwalił znowelizowaną wersję ustawy antyhazardowej. Przepisy tego dokumentu w sposób znaczący przemodelowały sytuację na polskim rynku zakładów bukmacherskim. W chwili obecnej legalnymi polskimi bukmacherami są tylko te firmy, którym udało się uzyskać specjalną licencję od Ministerstwa Finansów. Jeszcze jakiś czas temu wszystko to funkcjonowało zupełnie inaczej – Bet365 był jednym z najpopularniejszych polskich bukmacherów, a obecnie nie może w ogóle funkcjonować w naszym kraju. Nie tylko Bet365 był zmuszony opuścić nasz kraj – jedną z takich firm było również Bet-at-home. 

W tej chwili bukmacher Bet365 nie przyjmuje rejestracji dla obywateli z Polski, możliwa jest jedynie gra jeśli jesteśmy na terytorium kraju, w którym Bet365 jest legalny, na przykład Wielka Brytania. Jeżeli gracze mieli wcześniej zarejestrowane konto u tego bukmachera to zostało ono zawieszone, ale nie skasowane, to daje nadzieję, ze kiedyś te konta zostaną ponownie otwarte i będzie można znów obstawiać u najlepszego bukmachera na świecie.

nowy bukmacher betclic polska
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus cashback 550 PLN

Dlaczego zagraniczni bukmacherzy wycofali się z Polski?

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego zagraniczne firmy bukmacherskie zdecydowały się zakończyć swoją działalność w naszym kraju. Czy otrzymanie licencji od Ministerstwa Finansów jest aż tak trudne, że przez to bukmacherzy odchodzą? Niekoniecznie, ale należy mieć na uwadze, że polski ustawodawca wymusza na firmach bukmacherskich wiele obowiązków, których nie wszystkie firmy chcą przestrzegać. Jednym z nich jest na przykład 200 tysięcy złotych „wpisowego” – dzięki tej wpłacie firmy w ogóle mogą złożyć wniosek o uzyskanie licencji. Jak się okazuje, nie jest to jednak powód, dla którego firmy rezygnują z wnioskowania o licencję. Powód jest inny – chodzi o to, że gracze muszą płacić podobne podatki do tych, które płaci strona prowadząca zakłady.

Omijanie polskiego prawa przez firmy bukmacherskie – jak to działa?

Na całym świecie istnieje cała masa firm bukmacherskich. W tej chwili w naszym kraju w sposób legalny funkcjonuje około dziesięć marek bukmacherskich. Legalne funkcjonowanie to takie, że firma posiada specjalną licencję oraz koncesję. Niektórzy sądzą, że legalnym bukmacherem w Polsce jest Bet365 Polska – firma ta posiada firmę dedykowaną polskim użytkownikom, jednak nie posiada on licencji. Z tego względu korzystanie z jego oferty w myśl przepisów polskiego prawa jest nielegalne i grozi odpowiedzialnością karną.

nowy bonus w sts bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Firmy z kapitałem zagranicznym próbują omijać przepisy polskiego prawa na bardzo wiele sposobów. Są jednak takie, które zawiesiły konta użytkowników. Istnieje jednak spora część bukmacherów, która tworzy kolejne subdomeny i nazwy, na których oferuje tam Polakom swoje usługi. Jest to nielegalne. 

Legalni bukmacherzy 2021. Czy Bet365 dostanie licencję w 2021?

Liczba legalnych bukmacherów w Polsce cały czas się powiększa. Wiele osób zastanawia się również, kiedy polską licencję uzyska Bet365 – firma niegdyś bardzo popularna na polskim rynku. Udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest bardzo trudne. Wszystko wynika z tego, że Ministerstwo Finansów nie udziela informacji na temat tego, jakie firmy aktualnie starają się o uzyskanie licencji na świadczenie usług bukmacherskich. Podobnie działają przedstawiciele firmy Bet365, którzy nie udzielają żadnych informacji na temat przyszłości tego bukmachera w Polsce. Należy zatem oczekiwać na rozwój wydarzeń na rynku bukmacherskim.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeżeli jednak zastanowimy się nad tym dłużej, to wychodzi nam, że szansa na to jest co raz większa. Rynek zakładów bukmacherskich w Europie się zmienia, co raz więcej krajów wprowadza zmiany, czyli swoje koncesje i zezwolenia, a to prowadzi do sytuacji, że bukmacherzy będą musieli w końcu starać się o zezwolenia w krajach, gdyż inaczej nie będą mogli działać legalnie w żadnym z nich. Dlatego mamy nadzieję, że rok 2021 będzie dla Bet365 przełomowy i znowu będziemy mogli obstawiać mecze u tego świetnego bukmachera.