Jak ograć bukmachera? To pytanie zadaje sobie każdy początkujący typer. Zadanie to, niestety wcale nie jest łatwe, tym bardziej że szczęście to za mało, aby odnieść bukmacherski sukces. W branży bukmacherskiej jest wąskie grono typerów, którzy zawieranie zakładów wzajemnych mogą traktować jako główne źródło dochodu. Osiągnięcie poziomu mistrzowskiego w typowaniu wyników możliwe jest wyłącznie w przypadku przyjęcia określonej strategii gry, konsekwencji w typowaniu oraz nieustannego rozwijania zdolności analitycznego myślenia, które według ekspertów branży bukmacherskiej, są kluczem do wielkich wygranych. W niniejszym poradniku podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas typowania oraz jakie nawyki warto wprowadzić podczas zawierania zakładów wzajemnych.

jak obstawiać mecze w internecie
Jak obstawiać mecze? 10 porad początkującego gracza zakładów online

Jaką kwotę przeznaczę na grę?

Budżet przeznaczony na grę to kluczowy czynnik decydujący o dalszym przebiegu gry. W przypadku początkujących graczy wydawać by się mogło, że im większa pula początkowa, tym większa szansa na dużą wygraną. Nic bardziej mylnego. Gracz ukierunkowany na osiąganie wygranych musi przyjąć strategię gry, od której nie będzie odstępował. Ustalenie budżetu jest pierwszym elementem przyjętej strategii. Kolejny krok to racjonalne granie. Bez analitycznego myślenia oraz skutecznej strategii żadna kwota początkowa na koncie gracza, nie zagwarantuje sukcesu w postaci wygranych.

Ustal minimalną i maksymalną kwotę na kupon

Określenie zakresu minimum i maksimum wnoszonych środków pieniężnych do kuponu ma kluczowe znaczenie w przypadku właściwego zarządzania posiadanym kapitałem na grę. Bez racjonalnego podziału może nastąpić szybka utrata środków, prowadząca do bankructwa gracza. W celu uniknięcia takiej sytuacji warto przyjąć system obstawiania precyzujący stawkę w zależności od kursu. Tacy bukmacherzy jak STS czy Betclic mają w swoich opcjach możliwość ustawienia maksymalnej stawki za jaką pozwolimy bukmacherowi obstawić kupon, korzystajmy z niej.

nowy bonus w sts bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Poświęcaj dużo czasu na analizę

Przewidywanie oraz spostrzegawczość to najważniejsze cechy wytrawnego typera. Umiejętności obstawiania rozwijają się u każdego gracza w indywidualnym czasie. Każdy gracz ma swoją strategię gry. Typer, który poświęca dużo czasu na analizę zasady działania bukmacherów oraz najbardziej interesujących go dyscyplin, ma największe szanse na sukces. Stałe rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia jest niezbędne do osiągnięcia najwyższego poziomu obstawiania.

Nigdy nie obstawiaj spontanicznie lub w emocjach

Jak w wielu dziedzinach życia, tak i w zakładach bukmacherskich emocje to zły doradca. Wielu początkujących graczy, bardzo szybko musiało pożegnać się z niedawno wpłaconym depozytem, ze względu na chaotyczną i nieprzemyślaną grę. Obstawianie zakładów nie jest dla osób z „gorącą głową”. Nadzieja na szybką i łatwą wygraną sprawia, że gracz traci czujność i staje się podatny na sugestie kursowe bukmacherów szczególnie podczas gry na żywo. Kategoria LIVE należy do najbardziej ryzykownych gier. Chęć uzyskania szybkiej wygranej sprawia, że gracze typują wyniki zdarzeń bez żadnej wiedzy o drużynach lub nawet bez znajomości dyscypliny sportowej.

Nie sugeruj się kursami bukmacherów

Zakłady bukmacherskie podobnie jak gracze, również przyjmują strategię gry. Jednym z jej elementów, są atrakcyjnie wysokie kursy na najpopularniejsze mecze lub kursy, faworyzujące jedną z drużyn tzw. pewniaki. Tacy bukmacherzy jak Betclic czy Betfan stosują tę zasadę i zawyżają często kursy na faworytów. Wielu graczy sugerując się wyłącznie kursami, zestawia kupon zawierający same pewniaki. Według statystyk szansa na wygraną takiego kuponu jest niewielka. Zaawansowani gracze kursy bukmacherów traktują jako sugestię, jednak swój typ, opierają wyłącznie na własnej analizie.

nowy bukmacher betclic polska
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus cashback 550 PLN

Mniej zdarzeń = większa stawka

Ilu typerów próbowało wygrać krocie za 2 PLN? Być może każdy. Podczas typowania należy zachować rozsądek oraz wstrzemięźliwość. Warto racjonalnie patrzeć na stosunek własnego wkładu do oczekiwanej wygranej. Zrozumienie tej zależności pozwoli cieszyć się z mniejszych wygranych, które w dłuższej perspektywie pozwolą podnieść stawkę wyjściową na kupon, a tym samym zwiększyć szansę wyższej wygranej. Obstawienie pojedynczego spotkania niesie za sobą mniejsze ryzyko niż w przypadku zakładów wielokrotnych. Gracze często stosują taką metodę gry, grając za najwyższe stawki.

Określ dyscypliny sportowe, w których jesteś najmocniejszy

Nie bądź chaotyczny. Sprecyzuj, w jakich dyscyplinach czujesz się najlepiej i bacznie obserwuj wszystkie wydarzenia w tym zakresie. Osoby grające na wszystkie sporty, nie odnoszą sukcesów, ze względu na brak właściwej znajomości historii wydarzeń, czy obecnie panującej sytuacji w obstawianych drużynach. Wnikliwa analiza wybranego obszaru pozwoli skutecznie typować wyniki drużyn, których zarówno forma zawodników, stawiane cele do zdobycia, historia wyników, jak i morale drużyny są znane graczowi.

Nie słuchaj rad innych typerów

Bardzo często udając się do punktu stacjonarnego lub przed zatwierdzeniem kuponu online gracz zmienia swoje typy w ostatniej chwili. Dzieje się tak często po niezobowiązującej rozmowie pomiędzy typerami lub przeglądając typy bukmacherskie na różnych stronach. Gracz nie może ulegać sugestiom innych graczy. Należy pamiętać, że finalnie zestawiony kupon ma być oparty na szczegółowej indywidualnej analizie gracza. Nie warto zatem marnować własnej pracy w wytypowanie wyników, dokonując ich zmiany w ostatniej chwili.

Nie stawiaj przypadkowych zdarzeń

Sprecyzowany obszar dyscyplin sportowych to kluczowy czynnik mający wpływa na powodzenia typera w grze. Kolejnym równie istotnym elementem przyjętej strategii jest omijanie przypadkowych zdarzeń. Gracze, którzy poświęcili dużo czasu na analizę zestawionych w kuponie zdarzeń, często w ostatniej chwili poszukują wydarzenia do podbicia stawki. Dzieje się tak w sytuacji, gdy bukmacher obniża kursy przedmeczowe i założona przez gracza wygrana w kuponie maleje. Spontaniczne dobranie tzw. pewniaka, o którym gracz niewiele wie, stwarza bardzo duże ryzyko niepowodzenia.

Naucz się przegrywać

Umiejętność przegrywania wpisane jest w życiorys każdego typera. Przegrywanie jest elementem każdej gry. Kluczem do najwyższych wygranych jest świadomość gracza, że każdy typ niesie za sobą ryzyko porażki. Niestety wielu graczy po przegranym kuponie rozczarowuje się, przez co często dochodzi do zmiany strategii gry, co powoduje chaos i po raz kolejny doprowadza do przegranej.